Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forums.fm * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Четири години без Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Четири години без Тоше   Sat Oct 15, 2011 11:19 pmСо концерти, спортски настани и емисии днеска ќе се одбележат четири години од смртта на Тоше Проески, нашата поп икона.

Осумнаесетте маратонци што го трчаат ултра маратонот долг 1.100 километри во чест на балканската поп ѕвезда рчаат од Нова Градишка, Хрватска, денеска треба да пристигнат во Крушево. Традиционално маратонот треба да заврши на неговиот гроб на Гумење.

Во сеќавање на Тоше, неговите обожаватели од „Тоше фан форумот“ пред десетина дена организираа крводарителска акција, а се одржа и третиот меморијален концерт во спомен на четиригодишнината од неговиот последен хуманитарен концерт. вечерва членовите на фан клубот и на форумот на Тоше организираат по трет пат манифестација во негова чест.

Фондацијата Тоше Проески и одбојкарската федерација на Македонија, на крајот од септември во Крушево организираше Меморијален меѓународен одбојкарски турнир.

Несреќата во која загина најголемата музичка ѕвезда во Македонија, која го обедини и Балканот, се случи утрото на 16 октомври 2007 година во близина на Нова Градишка, кога џипот „туарег“ управуван од Ѓорѓи Ѓорѓиевски на пат кон Загреб удрил во камион, па во заштитната ограда на автопатот. Тоше загина на самото место, а Ѓорѓиевски и менаџерката на Тоше Лилјана Петровиќ имаа полесни повреди.


Back to top Go down
http://tosefanradio.forums.fm
 
Четири години без Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: