Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forums.fm * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Во чест на Тоше ќе биде отворена и Феудалната кула

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Во чест на Тоше ќе биде отворена и Феудалната кула   Mon Oct 03, 2011 6:17 pm

На петти октомври 2011-та...

Во чест на Тоше ќе биде отворена и Феудалната кулаВо чест на петти октомври кога легендата Тоше Проески во 2007 година на Градски стадион ја имаше последната средба со својата верна публика, фановите организираат концерт на Градскиот плоштад во Скопје. На концертот ќе бидат прикажани снимки од неговата пребогата кариера, а на крај ќе заврши со голем огномет.

Во меѓувреме, се известуваат фановите дека тогаш ќе биде отворена и Феудалната кула на Мајка Тереза, каде Тоше одеше се молеше на Мајка Тереза, и пишуваше пораки, остави кожна фотеља и радио.

Феудалната кула ќе биде отворена кој сака да си запали свеќа каде што има спомен плоча на Тоше, цреша во негова чест, летопис, параклис и чешма.

Овој свет храм се наоѓа веднаш зад Спомен куќата Мајка Тереза.Тоше беше добитник на награда Мајка Тереза за хуманост, а последната награда што ја прими на последниот концерт беше токму Мајка Тереза, која тој и ја подари на својата мајка Доминика. Тоше е првиот човек кој два пати има добиено ваква награда. Една од пораките кој тој и ги опставаше на Блажената Мајка Тереза гласи:Јас сум премногу среќен што велат дека одам по стапките твои. За да се биде како тебе треба да се има голема верба и љубов према луѓето.Ќе бидам среќен ако барем малку наликувам на твоите дела. Сега светице не барам многу сакам само да бидам помилуван од тебе и се молам љубовта и вербата да ми бидат се појаки и појаки. Тодор Проески - Тоше.
Валентина Парго


Датум: 03.10.2011.
Back to top Go down
http://tosefanradio.forums.fm
 
Во чест на Тоше ќе биде отворена и Феудалната кула
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: