Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forums.fm * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking Digg  Social bookmarking Delicious  Social bookmarking Reddit  Social bookmarking Stumbleupon  Social bookmarking Slashdot  Social bookmarking Yahoo  Social bookmarking Google  Social bookmarking Blinklist  Social bookmarking Blogmarks  Social bookmarking Technorati  

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Ѕвездено небо и хуманост во чест на Тоше

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Ѕвездено небо и хуманост во чест на Тоше   Thu Oct 04, 2012 9:33 amИнтернационалниот Тоше Проески фан-клуб форум, повторно го одбележува 5ти октомври, како ден на кој нивната гордост пред 5 години го имаше својот последен и најуспешен концерт на Градски Стадион. Тоше тогаш посака, на овој датум секоја година, да биде заедно со своите фанови, да ужива, да ја слави музиката и да го трaсира патот на хуманоста.

Можеби судбината го направи своето, но фановите не дозволуваат неговата желба да падне во заборав. Настанот „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ ќе започне во 19:30 со емитување на видео спотови на Тоше, а од 20ч. па се до 22:30 ќе бидат емитувани концертни настапи на Тоше, на плоштадот Македонија. За време на настанот ќе биде прикажан видео запис кој до сега не е емитуван за јавноста. Крајот ќе биде проследен со голем огномет.

Традиционално ќе се одржи и крводарителска акција организирана од Интернационалниот Тоше Проески фан-клуб форум и Црвениот Крст на град Скопје, поддржана од Меѓународната фондација „Тоше Проески“.

Под мотото „Јас штотуку спасив живот, а Вие?“, во просториите на фондацијата „Никола Кљусев“ (веднаш до Дом на АРМ) од 10ч до 18ч, фановите ве покануваат да се продолжи патот на хуманоста по кој Тоше чекореше.
За овие фанови не постојат граници, а дефиниција за љубов вечно ќе биде Тоше.

_________________
PRIDRUZITE NAM SE NA FACEBOOKU

Back to top Go down
http://tosefanradio.forums.fm
 
Ѕвездено небо и хуманост во чест на Тоше
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: