Toše Proeski Radio & TV

RADIO WITH LOVE WITHOUT BORDERS! - IN MEMORY OF TOSE PROESKI! DOBRODOSLI NA LIVE CHAT ,RADIO & TV POSVECEN TOSI PROESKOM. INFO NA http:tosefanradio.forums.fm * contact us : tosefanradio@yahoo.com
 
HomeCalendarFAQRegisterLog in
Visit *** https://www.facebook.com/tosefanradio / *** IN MEMORIAM TOSE FAN .RADIO & TV ***
FACEBOOK > JOIN US <
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
KONTAKT
tosefanforum@yahoo.com skype : tosefanradio
Most Viewed Topics
Невкусна шега на сметка на Тоше Проески!
TOŠE PROESKI NEVIĐENO
Зоран Божиновски: Тоше Проески е жив
Тоше има двојник во Србија
Зошто пропаѓа гробот на Тоше Проески?
Zoran Božinovski tvrdi - VATIKAN SKLONIO TOŠETA!
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Memorial House Todor Proeski
Вистината за Тоше: Интервју со Божиновски
"Toše Proeski, žrtva kriminalnih klanova. . ."
Most active topics
Sve što bi željeli reći Toši / o Toši i slično
PORUKE U GLAZBI - Toše Proeski - Igra bez granica
Смртта на Тоше неслучајна и искористена за политички потреби во Македонија!?
Tony prijatelju Toši posvetio ukradenu pjesmu??
DIONICA SMRTI
Туарегот на Тоше ставен под преса за гмечење (19.01.2008)
VOZAČ I PRIJATELJ TOŠE PROESKOG PRAVOMOĆNO U MAKEDONIJI OSUĐEN NA DVIJE GODINE ZATVORA
Teorija zavjere: Izmislili su da su Tošu Proeskog ubili
Dokumentacija
Za smrt Toše Proeskog kriva nepažnja vozača
Statistics
We have 114 registered users
The newest registered user is amanda202

Our users have posted a total of 423 messages in 372 subjects
Social bookmarking
Social bookmarking digg  Social bookmarking delicious  Social bookmarking reddit  Social bookmarking stumbleupon  Social bookmarking slashdot  Social bookmarking yahoo  Social bookmarking google  Social bookmarking blogmarks  Social bookmarking live      

Bookmark and share the address of Tose Fan Radio on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of Toše Proeski Radio & TV on your social bookmarking website

Share | 
 

 Четири години од загинувањето на Тоше

Go down 
AuthorMessage
Tose Fan Radio
Admin
Admin
avatar

Posts : 439
Join date : 2010-08-17

PostSubject: Четири години од загинувањето на Тоше    Sun Oct 16, 2011 6:04 amВака денеска на Гумење во Крушево, со солзи на очите што не престануваат, на вечниот дом на македонската икона Тоше Проески, му оддадоа почест 18 маратонци на 4- годишнината од неговата прерана смрт. Ултра маратонот од Нова Градишка до Гумење што го организираше меѓународната фондација ТОШЕ ПРОЕСКИ, траеше 72 часа, а денеска напладне исцрпените маратонци во придружба на фановите, најблиските и пријателите, се поклонија пред македонскиот ангел, миленик на сите генерации.

За достојна почит кон македонската легенда се погрижија и скопските каменоресци, кои на гробот на Тоше положија вазна од црн гранит, тешка 200 килограми. Сепак, трагичната годишнина и покрај студеното време, најмногу фанови со еден генерациски преплет собра кај манастирот Свето Преображение, кој беше духовно светилиште на големата балканска поп- ѕвезда.

Околу илјада активистки на асоцијацијата ВЕШТА ЖЕНА од 15 македонски градови, на гостите им ги понудија своите специјалитети, а собраните средствата ги донираа на манастирот.

Тоше Проески, животот го загуби во цутот на младоста на 16 октомври пред 4 години, кога имаше само 26 години, кај Нова Градишка во Хрватска патувајќи за Загреб.

Back to top Go down
http://tosefanradio.forums.fm
 
Четири години од загинувањето на Тоше
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Toše Proeski Radio & TV :: News Flash/Vijesti-
Jump to: